Site İçi Arama

DUYURULAR
staj başvuru sonuçları

BAĞCILIKLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER VE MERAK ETTİKLERİNİZ...

Toprak-Su-Yaprak ve Gıda Teknolojileri laboratuvarlarımızın altyapı çalışmaları tamamlanmış ve laboratuvarlarımız hizmete açılmıştır


Yeni Tescil Çeşitlerimiz

BASINDA BİZ
ULUSAL / BÖLGESEL BASIN
YEREL BASIN
VİDEO GALERİSİ

T.C. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı

T.C. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü 

 T.C. Kalkınma Bakanlığı

T.C. Zafer Kalkınma Ajansı

ZAFER KALKINMA AJANSININ İŞBİRLİĞİ İLE YÜRÜTÜLEN "MANİSA BAĞCILIK ARAŞTIRMA İSTASYONU'NUN AR-GE VE LABORATUVAR ALT YAPISININ GELİŞTİRİLMESİ" PROJESİ TAMAMLANMIŞTIR

-  KİTAP SİPARİŞLERİNİZ VE ANALİZLER İÇİN BANKA HESAP NUMARAMIZ -

HALKBANK MANİSA MERKEZ ŞUBESİ

IBAN: TR72 0001 2009 5620 0006 1001 14

      

SAYIN BAKANIMIZ MEHMET MEHDİ EKER, MANİSA BAĞCILIK...

SAYIN BAKANIMIZ MEHMET MEHDİ EKER, MANİSA BAĞCILIK ARAŞTIRMA İSTASYONU TARAFINDAN TESCİL ETTİRİLEN 5 YENİ ÜZÜM ÇEŞİDİNİ TANITTI

Sayın Bakanımız M. Mehdi EKER, 14 Eylül 2011 tarihinde Manisa’ ya ziyarette bulunmuş ve söz konusu ziyaretlerinde Bakanlığımız Merkez teşkilatından; Bitkisel Üretim Genel Müdür Yrd. Talat ŞENTÜRK, Hayvancılık Genel Müdür Yrd. Dr. İbrahim ÖZCAN, Tarım Reformu Genel Müdür Yrd. Mehmet ÖZGÜN, Tohumculuk Daire Başkanı Metin KAYCIOĞLU kendilerine eşlik etmişlerdir.

Bu ziyaretin ilk durağında Sayın Bakanımız ve beraberindeki heyet, Anemon Otelde gerçekleştirilen Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Ege Bölge toplantısına katılmışlardır.

Ege Bölgesi'ndeki üreticilerinin sorunlarının konuşulduğu toplantının ilk oturumunda bir konuşma yapan ve Bölge Ziraat Odaları Başkanları ile katılımcıların görüş ve önerilerini dinleyen Sayın Bakan, toplantı sonunda Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğüne bağlı Manisa Bağcılık Araştırma İstasyonunu standını ziyaret etmiş;  tescil ettirilen yeni üzüm çeşitleri hakkında Kurum Müdürü Akay ÜNAL’dan bilgi almış ve Bakanlığımız tarafından Ar-Ge çalışmaları sonucunda tescil edilen 5 yeni üzüm çeşidini ulusal ve yerel basına tanıtmıştır. Çeşitlerin tanıtım standında Manisa iline ait yöresel kıyafetli kızlar eşliğinde basın mensuplarına yeni çeşitlerle birlikte görüntü veren Bakan EKER daha sonra programına ziyaretlerle devam etmiştir.

Kuruluş Müdürü Akay ÜNAL ise Sultan 1, Sultan 7, Manisa Sultanı, Altın Sultani ve Saruhanbey isimli 5 yeni üzüm çeşidinin bu yıl tescil edildiğini, bu çeşitlerin hepsinin Ülkemiz üzüm üretim ve ihracatının büyük çoğunluğunu oluşturan Sultani Çekirdeksiz üzüm çeşidi gibi verimli, kaliteli ve farklı yetiştiricilik amaçlarına uygun olduklarını, çeşitlerin koruma altına alınması için çalışmalara başlandığını belirtmiştir.

Sayın Bakanımız, toplantının ardından ManisaValiliğini ziyaret ederek, kısa süre önce görevine başlayan Sayın Vali Halil İbrahim Daşöz'e başarı dileğinde bulunmuş ve burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Manisa'nın tarımın her alanında üreten, potansiyeli yüksek ve 90'a yakın tarıma dayalı sanayi tesisine sahip önemli kentlerden biri olduğunu söylemiştir.

         

 

Meteoroloji İstasyonu

Tüm Hakları Saklıdır MANİSA BAĞCILIK ARAŞTIRMA İSTASYONU MÜDÜRLÜĞÜ    bilgi@manisabagcilik.gov.tr Tel: 0236 211 10 71