Site İçi Arama

DUYURULAR
staj başvuru sonuçları

BAĞCILIKLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER VE MERAK ETTİKLERİNİZ...

Toprak-Su-Yaprak ve Gıda Teknolojileri laboratuvarlarımızın altyapı çalışmaları tamamlanmış ve laboratuvarlarımız hizmete açılmıştır


Yeni Tescil Çeşitlerimiz

BASINDA BİZ
ULUSAL / BÖLGESEL BASIN
YEREL BASIN
VİDEO GALERİSİ

T.C. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı

T.C. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü 

 T.C. Kalkınma Bakanlığı

T.C. Zafer Kalkınma Ajansı

ZAFER KALKINMA AJANSININ İŞBİRLİĞİ İLE YÜRÜTÜLEN "MANİSA BAĞCILIK ARAŞTIRMA İSTASYONU'NUN AR-GE VE LABORATUVAR ALT YAPISININ GELİŞTİRİLMESİ" PROJESİ TAMAMLANMIŞTIR

-  KİTAP SİPARİŞLERİNİZ VE ANALİZLER İÇİN BANKA HESAP NUMARAMIZ -

HALKBANK MANİSA MERKEZ ŞUBESİ

IBAN: TR72 0001 2009 5620 0006 1001 14

      

Laboratuvar Açılış Töreni

Manisa BAĞCILIK ARAŞTIRMA İSTASYONU MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN

ZAFER KALKINMA AJANSI DESTEĞİNDE YÜRÜTÜLEN
“Manisa BAĞCILIK ARAŞTIRMA İSTASYONU MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE LABORATUVAR ALTYAPISININ GELİŞTİRİLMESİ” PROJESİ LABORATUVARLARININ AÇILIŞI

 

 

Manisa Valisi Sayın H.İbrahim DAŞÖZ’ ün açılışını yaptığı; Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr.Ahmet YÜCER, Bahçe Bitkileri Daire Başkanı Sayın Dr.Necdet KAPLAN ve ekibi, İl Özel İdare Meclis Başkanı Sayın Hayrullah SOLMAZ ile İlimiz ve Bölgemizin kamu kurum müdürlerinin hazır bulunduğu laboratuvarların açılış törenine geniş bir katılım olmuştur.

 

Manisa Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA)’nın desteklediği proje kapsamında 306.000 TL lik bir katkı sağlanmış bunun 214.000 TL’si Zafer Kalkınma Ajansından, 35.000 TL’si Manisa İl Özel İdaresinden ve geri kalan 57.000 TL’si proje sahibi tarafından karşılanmıştır.

Proje kapsamında laboratuvarlar için alınan ve son teknolojiyi içeren cihazların  kurularak hizmete girecek ve hem Manisa hem de bölge çiftçilerinin toprak, yaprak ve su analiz ihtiyacının karşılanabilecektir. Ayrıca satın alınan bazı cihazlarla ve altyapı yatırımları ile kurumun araştırma kapasitesi oldukça artabilecektir.

Alınan cihazların teknolojisinin kurumun tüm görev alanlarında ihtiyacı karşılayabilecek nitelikte olup ve proje tutarı kurumda yürütülen projeler içinde  önemli bir yere sahiptir.

Proje kapsamında temin edilen cihazlar:

 

  • Grafit Fırın,
  • Elektrikli Toprak Öğütme Makinesi
  • Otomatik Örnekleyici 
  • Toprak Kurutma Dolabı
  • Real Time PCR


            Projenin başarıyla yürütülmesini sağlayan proje personeli Ziraat Yüksek Mühendisi Proje Koordinatörü Dr. Selçuk KARABAT, laboratuvar  cihazlarından  ve analizlerin yapılmasından ve yorumlanmasından sorumlu olan Ziraat Yüksek Mühendisi Serkan ÖNDER, Dr. D. Soner AKGÜL, Ziraat Yüksek Mühendisi Özen MERKEN, Yüksek Gıda Mühendisi Ali GÜLER, Dr. Yıldız DİLLİ, Ziraat Mühendisi M. Sacit İNAN ve ihale süreçlerinin takibi, muhasebe ve raporlama işlerinden sorumlu Muzaffer SAYAR’dır.

 

 

Manisa Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü

 

         

 

Meteoroloji İstasyonu

Tüm Hakları Saklıdır MANİSA BAĞCILIK ARAŞTIRMA İSTASYONU MÜDÜRLÜĞÜ    bilgi@manisabagcilik.gov.tr Tel: 0236 211 10 71