Site İçi Arama

DUYURULAR
staj başvuru sonuçları

BAĞCILIKLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER VE MERAK ETTİKLERİNİZ...

Toprak-Su-Yaprak ve Gıda Teknolojileri laboratuvarlarımızın altyapı çalışmaları tamamlanmış ve laboratuvarlarımız hizmete açılmıştır


Yeni Tescil Çeşitlerimiz

BASINDA BİZ
ULUSAL / BÖLGESEL BASIN
YEREL BASIN
VİDEO GALERİSİ

T.C. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı

T.C. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü 

 T.C. Kalkınma Bakanlığı

T.C. Zafer Kalkınma Ajansı

ZAFER KALKINMA AJANSININ İŞBİRLİĞİ İLE YÜRÜTÜLEN "MANİSA BAĞCILIK ARAŞTIRMA İSTASYONU'NUN AR-GE VE LABORATUVAR ALT YAPISININ GELİŞTİRİLMESİ" PROJESİ TAMAMLANMIŞTIR

-  KİTAP SİPARİŞLERİNİZ VE ANALİZLER İÇİN BANKA HESAP NUMARAMIZ -

HALKBANK MANİSA MERKEZ ŞUBESİ

IBAN: TR72 0001 2009 5620 0006 1001 14

      

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bağcılık Eğitimi

Bakanlığımız ile KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı arasında İmzalanan "Araştırmalar Alanında İşbirliği Protokolü" Kapsamında KKTC Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğüne bağlı Manisa Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğünün ile birlikte yürüttüğü "KKTC Asma Genetik Kaynakları Projesi" devam etmektedir. Proje çerçevesinde üreticilere ve teknik elemanlara yönelik bağcılık konusunda eğitim seminerleri ve TV programları düzenlendi.

 

Eğitim seminerleri 7 Şubat tarihinde Mehmetçik’ te, 8 Şubat tarihinde Güzelyurt’ ta üreticilerin ve teknik elemanların geniş katılımıyla gerçekleşmiştir. Seminerlere teknik elemanlar, üreticiler ile birlikte KKTC Tarım Ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin AMCAOĞLU, Güzelyurt Milletvekili Ahmet ÇALUDA ve bölge Belediye Başkanları da katılmıştır. Sayın Bakan, seminer açılışında yaptığı konuşmada Türkiye ile yapılan protokolün öneminden bahsederek Ülkemiz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bağlı bulunduğu Genel Müdürlüğümüz ve Kurumumuza teşekkürlerini iletmişlerdir.Ayrıcaseminer sonrası ulusal basına yaptığı açıklamada “yapılan çalışmaların ürün çeşitlerini çoğaltma ve bağcılığın geliştirilmesini amaçladığını; yeni ürünlerin üreticinin bilgisine sunulmasının yıl içerisinde piyasada uzun süreli üzüm bulundurma açısından önemli olduğunu vurgulamıştır.

 

8 Şubat tarihinde Ulusal kanal olan Bayrak Radyo Televizyonunda (BRT) üreticileri bilgilendirmeye yönelik bir dizi televizyon programı çekimleri gerçekleştirilmiştir. Tarım programı hazırlayan ve sunan, aynı zamanda KKTC Tarımsal Araştırma Enstitüsünün kurucu müdürü olan Sayın SÖZAL GÜRÇINAR ile yapılan programlar bant yayını olarak önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır.

 

Yapılan eğitim seminerleri ve televizyon programlarında KKTC Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Ercan AKERZURUMLU, Türkiye ve KKTC İşbirliği İle Yürütülen Çalışmaları, aynı Enstitüden Yeşim R. DİKKAYA Kıbrıs Bağcılığına Bakış Ve Bazı Sofralık Üzüm Çeşitlerini aktarırken,Manisa Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğünden Kurum MüdürüAkay ÜNAL Budama Ve Terbiye Sistemlerini, kurum teknik elemanlarından M. Sacit İNAN Bağ Tesis Tekniği Ve Bağcılıkta Kullanılan Amerikan Asma Anaçlarını, Dr. Selçuk KARABAT Sofralık Yetiştiriciliğinde Kaliteyi Artırmaya Yönelik Uygulamaları ve Serkan ÖNDER ise Bağ Hastalık Ve Zararlıları konularını aktarmışlardır.

         

 

Meteoroloji İstasyonu

Tüm Hakları Saklıdır MANİSA BAĞCILIK ARAŞTIRMA İSTASYONU MÜDÜRLÜĞÜ    bilgi@manisabagcilik.gov.tr Tel: 0236 211 10 71