Site İçi Arama

DUYURULAR
staj başvuru sonuçları

BAĞCILIKLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER VE MERAK ETTİKLERİNİZ...

Toprak-Su-Yaprak ve Gıda Teknolojileri laboratuvarlarımızın altyapı çalışmaları tamamlanmış ve laboratuvarlarımız hizmete açılmıştır


Yeni Tescil Çeşitlerimiz

BASINDA BİZ
ULUSAL / BÖLGESEL BASIN
YEREL BASIN
VİDEO GALERİSİ

T.C. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı

T.C. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü 

 T.C. Kalkınma Bakanlığı

T.C. Zafer Kalkınma Ajansı

ZAFER KALKINMA AJANSININ İŞBİRLİĞİ İLE YÜRÜTÜLEN "MANİSA BAĞCILIK ARAŞTIRMA İSTASYONU'NUN AR-GE VE LABORATUVAR ALT YAPISININ GELİŞTİRİLMESİ" PROJESİ TAMAMLANMIŞTIR

-  KİTAP SİPARİŞLERİNİZ VE ANALİZLER İÇİN BANKA HESAP NUMARAMIZ -

HALKBANK MANİSA MERKEZ ŞUBESİ

IBAN: TR72 0001 2009 5620 0006 1001 14

      

On-line Bağcılık Eğitimi

MANİSA BAĞCILIK ARAŞTIRMADA BİR İLK ONLİNE EĞİTİM…

15/05/2014 tarihinde bir ilki daha gerçekleştirerek Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü ile ortak olarak online bağcılık eğitimi verdi. Müdürlüğümüzde Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı olarak görev yapan Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. Selçuk KARABAT ve Gıda Teknolojisi Bölüm Başkanı Gıda Yüksek Mühendisi Ali GÜLER Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümünden Prof. Dr. Nuray SİVRİTEPE’nin “ÖZEL BAĞCILIK” isimli dersine konuk öğretim görevlisi olarak katıldılar.

Online eğitim Manisa Bağcılık Araştırma İstasyonu tarihinde de bir ilki temsil ediyor. Manisa Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürü Akay ÜNAL geçmiş yıllarda da Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü’ne konuk öğretim görevlisi olarak katıldıklarını belirten online eğitimin Ziraat Fakültelerindeki eğitim kalitesine pozitif katkılarının olacağını belirtti. Önümüzdeki süreçte bu ve buna benzer faaliyetlerin devam edeceğini söyledi.

Online eğitimde Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. Selçuk KARABAT “Çekirdeksiz Kuru Üzüm Yetiştiriciliği” ve “Afganistan’da Bağcılık”,  Gıda Yüksek Mühendisi Ali GÜLER ise “Üzüm Kurutma Teknolojisi” konularında eğitim verdiler. Her iki araştırmacıda gerek üreticilere, teknik elemanlara ve gerekse üniversite öğrencilerine eğitimler verdiklerini ancak bu şekilde bir eğitimin kendileri için ilginç bir deneyim olduğunu belirttiler. Eğitim esnasında öğrencilerin interaktif bir şekilde sorular sorabildiklerini, dersleri evlerinden, kütüphaneden veya dershaneden izleyebildiklerini belirten araştırmacılar; öğrencilerin derslerden olan memnuniyetlerini belirttiklerini söylediler.

         

 

Meteoroloji İstasyonu

Tüm Hakları Saklıdır MANİSA BAĞCILIK ARAŞTIRMA İSTASYONU MÜDÜRLÜĞÜ    bilgi@manisabagcilik.gov.tr Tel: 0236 211 10 71